VIDEO - Leczenie Chrapania

JAKIE ZABIEGI STOSUJE SIĘ W LECZENIE CHRAPANIA? 

Ludzie chrapią z różnych powodów , nie zawsze jednak chrapanie potrzebuje inwazyjnej metody leczenia by je zatrzymać. Dość często wystarczy zmiana kilku nawyków dotyczących naszego snu i sprawdzone naturalne suplementy,aby wizyta u lekarza nie stała się naszą koniecznością w celu wyeliminowania tego problemu.

Jeśli jednak po ich wypróbowaniu, wysiłki by zlikwidować chrapanie nie przynoszą oczekiwanych przez nas
 rezultatów, należy skonsultować się z lekarzem i skorzystać z zabiegów medycznych które,są coraz bardziej skuteczne w walce z chrapaniem. Dr Marcin Broda specjalista otolaryngolog z Centrum Medycznego M ML mówi o skutecznych i jednocześnie nieinwazyjnych sposobach na wyleczenie chrapania.



VIDEO- Przyczyny I Skutki Chrapania

NA CO NARAŻA CIĘ CHRAPANIE – BEZDECH SENNY
Bezdech senny jest częstym i poważnym zaburzeniem snu, powodującym ,krótkotrwałe zatrzymania oddychania u śpiącej osoby. Normalne sporadyczne chrapanie nie zakłóca jakość snu i nie jest potencjalnym zagrożeniem życia ,tak bardzo jak bezdech senny, więc jeśli po przespanej nocy cierpisz z powodu skrajnego zmęczenia i senności w ciągu dnia, problem ten,może być dużo bardziej niebezpieczny niż zwykłe chrapanie i wymagać pomocy lekarskiej.

Niebezpieczne skutki bezdechu
Podczas uciążliwego chrapania w wyniku bezdechu sennego gdy, kilkakrotnie oddechowych zostaje zatrzymany, ograniczając ilość powietrza, która dociera do płuc. Twój mózg i ciało staje się pozbawiona tlenu i może się obudzić. To może się zdarzyć kilka razy w nocy lub w cięższych przypadkach, kilkaset razy na dobę.

Bezdech senny sprawia , że osoby te budzą się rano uczuciem zmęczenia, mimo że miały pełną noc snu, po której, każda zdrowa osoba nie cierpiąca na to schorzenie obudziła by się w pełni wyspana i wypoczęta. W ciągu dnia czują się dość często zmęczone, mają trudności z koncentracją lub mogą nawet w sposób niezamierzony zasnąć. To dlatego, że ich ciało z powodu bezdechu budzi się wiele razy w ciągu nocy, chociaż mogą one nie być świadome każdego przebudzenia.
Brak tlenu ciała odbiera może mieć negatywne długoterminowe konsekwencje dla zdrowia. Należą do nich:
- nadciśnienie tętnicze      - choroba niedokrwienna serca             -choroba wieńcowa    - zawał mięśnia serca                      - udar mózgu              - stałe zmęczenie i niewyspanie             - zaburzenia pamięci    - zaburzenia erekcji                          - depresja             - a nawet i nagłe zgony w czasie snu.

Dlatego,jeśli partner, z którą śpisz w nocy poinformuje Cię, że podczas snu mocno chrapiesz i miewasz bezdechy zaufaj mu i jak najszybciej poddaj właściwej diagnostyce lekarskiej, która ustali przyczyny Twojego chrapania i pomoże dobrać właściwe rozwiązanie problemu. Jeśli po przespanej nocy jesteś w ciągu dnia zmęczony, niewyspany i zdarza Ci się często bezwiednie zasypiać ,podczas jazdy autobusem, w czasie czytania , czy na TV jest to sygnał by, rozpocząć leczenie problemu,nim skutki jego nieleczenia zajdą za daleko.O najpowszechniejszych przyczynach i skutkach chrapania mówi dr Marcin Broda, specjalista otolaryngolog z Centrum Medycznego MML.
    Samodzielnie,możesz zacząć od razu walkę z chrapaniem poprzez zapoznanie się,z tymi siedmioma wskazówkami,które od razu i w dużej części mogą zlikwidować lub złagodzić conocne chrapanie, bez dalszej konieczności narażania się na inne wynikające z chrapania problemy medyczne. Jeśli jednak po ich wypróbowaniu, Twoje wysiłki by zlikwidować chrapanie nie przynoszą oczekiwanych przez nas rezultatów, należy skonsultować się z lekarzem i skorzystać z zabiegów medycznych które,są coraz bardziej skuteczne w walce z chrapaniem.


 

VIDEO- Chrapanie - Leczenie Chirurgiczne 

CHRAPANIE - LECZENIE CHIRURGICZNE

Jedną z wielu,metod leczenia chrapania jest poddanie się zabiegowi chirurgicznemu. Są to operacje laryngologiczne usuwające wyżej wymienione przyczyny bezdechów i chrapania.
Jednym z mniej inwazyjnym i przeprowadzanych zabiegów operacyjnych jest koblacja,leczenie chrapania za pomocą lasera, metoda opiera się na wykorzystaniu energii fali radiowej wysokiej częstotliwości.

Koblacja Zabieg 

 
Drugi mało inwazyjny zabieg realizowany jest techniką celon i polega,na wkłuciu w ściśle określone punkty w podniebieniu specjalnej elektrody i wygenerowaniu fali elektromagnetycznej.

Technika Celon 

Jeśli, jednak jeszcze nie jesteś przekonany, czy zabieg operacyjny nawet tak mało skomplikowany jest niezbędny w Twoim przypadku, i za nim udasz się do swojego lekarza, by z nim to skonsultować, warto zastosować Snore Block. Produkt, polecany również przez lekarzy, który bez operacyjnego zabiegu powinien poradzić sobie z większością objawów, wywołujących chrapanie i bezdech senny. Tabletki SnoreBlock mimo swojej wysokiej skuteczności dostępne są bez recepty, ponieważ składają się one wyłącznie z naturalnych składników - ziół i enzymów, dlatego można je stosować bez obaw o efekty uboczne często występujące w przypadku środków chemicznych. 




 

 

 

VIDEO- Masz Bezdech Senny? - Możesz Stracić Prawo Jazdy !


MASZ BEZDECH SENNY ? – MOŻESZ PRZEZ NIEGO STRACIĆ PRAWO JAZDY !

 
Komisja Europejska wprowadziła w życie nową dyrektywę, według której kierowcy, u których zdiagnozowano bezdech senny stanowią zagrożenie na drogach. 
 

 

Zgodnie z ustaleniami dyrektywy 2006/126/WE, którą Polska wprowadziła 31 grudnia 2015 roku, wszyscy kierowcy, którzy cierpią na bezdech senny mogą stracić prawo jazdy. Weszły w życie ,też nowe przepisy, które stanowią przymusowe badania kierowców i kandydatów ubiegających się o prawo jazdy pod kątem tego niebezpiecznego schorzenia.

Wszystkie osoby,u których zostanie zdiagnozowana choroba obstrukcyjnego bezdechu sennego, czy to w stopniu umiarkowanym, czy ciężkim będą musiały poddać się leczeniu inaczej zgodnie z obowiązującym prawem mogą stracić prawo jazdy, a w przypadku kandydatów na kierowców nie być do niego dopuszczonym.
Jeżeli zatem masz problemy z chrapaniem w trakcie snu, to zwróć się o poradę do lekarza.

 

 

 





Brak komentarzy: